Cykloferon - tabletki
Numer rejestracyjny: P N001049 / 02, z dnia 12/12/2007
Nazwa handlowa: tsikloferon ® (SYCLOFERON ®)
Dawkowanie Postać: tabletka powlekana dojelitowo.
Skład: Jedna tabletka zawiera:
Składnik aktywny - akridonatsetat meglumina podstawie akridonuksusnuyu kwasu - 150 mg; Substancje pomocnicze: Powidon - 7,93 mg Stearynian wapnia - 3,07 mg hydroksypropylometylocelulozy - 2,73 mg polisorbat 80 - 0.27 mg kopolimeru kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, - Glikol propylenowy 23,21 mg - 1,79 mg ,
Opis: żółte, obustronnie wypukłe tabletki powlekane dojelitowo.

Grupa farmakoterapeutyczna:
Środek immunostymulujące.
Kod ATC - L03AH
Właściwości farmakologiczne
Farmakodynamika.
Cykloferon jest interferonem induktorem jest małą cząsteczką, która określa szeroki zakres jego aktywności biologicznej (przeciwwirusowe, immunomodulujące, przeciwzapalne i inne.).
Cykloferon jest skuteczny przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby, grypy i innych patogenów ostrej niewydolności oddechowej. Ma on bezpośredniego działania przeciwwirusowego, hamując replikację wirusa we wczesnym okresie ciąży (dzień 1-5e), infekcji, zmniejszenie zakaźności wirusa potomstwo, co prowadzi do powstawania wadliwych cząstek wirusowych. Zwiększa niespecyficznej odporności organizmu na zakażenia wirusowe i bakteryjne.
Farmakokinetyki.
Po otrzymaniu dawki maksymalne stężenie w osoczu dzienna jest osiągane po 3,2 godziny, stopniowo zmniejszając 8th godzinę i po 24 godzinach wykryto TSikloferon w ilościach śladowych. Okres półtrwania wynosi 4-5 godzin, a więc stosowanie TSikloferon leku w zalecanych dawkach, nie stwarza warunki do gromadzenia się w organizmie.
wskazania
U dorosłych w leczeniu:
  • grypa i ostre infekcje dróg oddechowych;
  • zakażenia herpes.
Dzieci w wieku od czterech do leczenia:
  • grypa i ostre infekcje dróg oddechowych;
  • zakażenie Herpes.
Dzieci, począwszy od czterech lat dla zapobiegania grypy i ostrych chorób układu oddechowego.
Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią, dzieci poniżej 4 roku życia (z powodu niedoskonałej akcie połykania), nadwrażliwość na składniki leku, niewyrównanej marskości.
Środki ostrożności
Gdy narządy trawienne w ostrej fazie choroby (erozja, wrzód żołądka i / lub dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy) i reakcje alergiczne w historii należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Zastosowanie ciąży i podczas karmienia piersią
To przeciwwskazane stosowanie w czasie ciąży i laktacji.

Dawkowanie i Administracji
Wewnątrz, raz dziennie, 30 minut przed posiłkiem, bez rozgryzania, z 1/2 szklanki wody, w dawkach wiekowych:
Dzieci 4-6 lat: 150 mg (1 tabletka) do odbioru;
Dzieci 7-11 lat: 300-450 mg (2-3 tabletki) do odbioru;
dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 450-600 mg (3-4 tabletki) w recepcji.
Powtarzające kursu wskazane jest, aby spędzić 2-3 tygodnie po zakończeniu pierwszego kursu.

U osób dorosłych:
1. W leczeniu grypy i ostrych chorób układu oddechowego, leki się przez 1, 2, 4, 6, 8-go dnia (przebieg leczenia - 20 tabletek). Leczenie należy rozpocząć przy pierwszych oznakach choroby.
W przypadku ciężkiej grypy w pierwszym dniu przy sześciu tabletek. W razie potrzeby, dodatkowe leczenie objawowe (przeciwgorączkowe, środki przeciwbólowe, środki wykrztuśne).

2. Herpes infekcja przyjmowania leków przez 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 i 23, i dzień (traktowanie 40 tabletek). Leczenie jest najbardziej skuteczne, gdy pierwsze objawy choroby.

Dzieci w wieku czterech lat:

1. Grypa i ostre choroby układu oddechowego przyjmowania leków w dawkach w wieku 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 i 23 godzin. Przebieg leczenia wynosi od 5 do 10, zależnie od stanu odbioru i nasilenia objawów klinicznych.

2. W przypadku wytwarzania zakażenia HSV wziąć 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14 dni leczenia. Przebieg leczenia może się zmieniać w zależności od nasilenia choroby i nasilenia objawów klinicznych.

3. Awaryjnego niespecyficznego profilaktyce grypy i ostre zakażenia dróg oddechowych (w bezpośrednim kontakcie z chorymi z grypą lub ostrej niewydolności oddechowej inną etiologię, podczas epidemii grypy): 1, 2, 4, 6, 8 dni Th. Następnie wykonać przerwę 72 godzin (w ciągu trzech dni) i kontynuować bieg 11, 14, 17, 20, 23. Ogólny przebieg wynosi od 5 do 10 przyjęć.
Efektem ubocznym
reakcje alergiczne.
przedawkować
Dane dotyczące przedawkowania leku dostępnego.
Interakcje z innymi lekami
TSikloferon kompatybilne ze wszystkimi lekami stosowanymi w leczeniu tych chorób (interferony, leki chemioterapeutyczne objawami i in.). Poprawia działanie interferonu i analogów nukleozydów. Zmniejsza skutków ubocznych chemioterapii, interferonu.
Przestrogi
TSikloferon nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.
W chorobach tarczycy należy skonsultować vracha endokrynologa.
Jeżeli odbiór następnego pominięcia dawki, należy możliwie jak najszybciej, bez względu na przerwy między dawkami i kontynuować podwojenie Oczywiście zaczął schematu.
W przypadku braku efektu terapeutycznego należy skonsultować się z lekarzem.
Formularz prasowa
Pigułki, tabletki dojelitowe, 150 mg. 10 lub 20 tabletek w blistrach. 1 pęcherze 20 tabletek, 1 lub 5 opakowań komórkowych konturu 10 tabletek, wraz z instrukcją do stosowania w stos kartonu.
Warunki przechowywania
W suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Data przydatności
2 lata. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
Warunki zaopatrzenia aptek
Bez recepty.

Producent: "Naukowo-Technologiczny Farmaceutyczny Firma" POLYSAN "(OOO" NTFF "POLYSAN").