AnandinaAnandina / Анандин 10% iniekcjia

SKŁAD I FORMULARZ EMISJI
Zastrzyk 10% wodny, klarowny, zielony roztwór, w 1 ml którego jako składnik aktywny zawiera 100 mg glukoaminopropyloakrydonu. Pakowany w ampułki o pojemności 2 ml (200 mg), w których umieszczane są pudełka kartonowe zawierające 3 ampułki.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE
Aktywna substancja leku anandina jest syntetycznym małocząsteczkowym induktorem cytokin. Anandin ma wyjątkowo szeroką gamę efektów biologicznych. Lek jest wysoce aktywny w stosunku do prawie wszystkich klas genomowych wirusów DNA i RNA, a także infekcji gronkowcowych i szeregu zmian grzybiczych. Anandin zaleca się przede wszystkim jako szczególny lek przeciwwirusowy do leczenia ciężkich zakażeń wirusowych o różnej lokalizacji (dermatropnye, neurotropowych, pneumotropic pantropic i wirusy), i infekcje związane z niedoborem odporności. Po wstrzyknięciu domięśniowym ananina szybko przenika do krwi, osiągając maksymalny poziom po 0,5 godziny. Lek ma właściwość stymulowania tworzenia się limfocytów T i B w układzie immunologicznym zwierząt, np. E. wykazujące aktywność przeciwwirusową poprzez zwiększenie obrony immunologicznej. Lek przyspiesza procesy regeneracyjne, ma wyraźne działanie przeciwzapalne. Z organizmu anionina jest wydalany w postaci niezmienionej po 16-20 godzinach. Nie toksyczny, nie wywołuje reakcji alergicznych.

WSKAZANIA
Leczenie i zapobieganie wszelkim formom mięsożernych infekcji psów, wirusowego zapalenia wątroby psów i innych chorób wirusowych, parwowirusem. Leczenie powikłań spowodowanych przez florę bakteryjną u zwierząt z ciężkimi chorobami wirusowymi. Przyspieszyć procesy regeneracyjne i naruszać obronę immunologiczną organizmu.

DAWKI I SPOSÓB APLIKACJI
Pacjenci przyjmują lek domięśniowo w dawce 20 mg na 1 kg masy ciała zwierzęcia (0,2 ml na 1 kg masy ciała) niezależnie od wieku raz dziennie. Lek należy podawać 3 dni z rzędu jednak leczenie można przedłużyć do 4 - 6 dni. W połączeniu z ananiną można stosować antybiotyki, sulfonamidy, hormony i serum.

NIEPOŻĄDANE EFEKTY
Przy prawidłowym stosowaniu i dawkowaniu nie obserwuje się działań niepożądanych.
PRZECIWWSKAZANIA
Ciężkie zaburzenie czynności nerek.

INSTRUKCJE SPECJALNE
Nie podano specjalnych środków ostrożności.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA
Z zachowaniem ostrożności (lista B). W suchym, ciemnym miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt w temperaturze 0 do 25 ° C Okres trwałości - 2 lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz